top of page

ZUBNÍ IMPLANTÁTY

  • Dnešní stomatologie dokáže nabídnout řešení Vašeho protetického defektu (stavu při ztrátě či vrozeném chybění) moderní metodou - implantátem. Implantát je vlastně jakýsi umělý kořen, na který je možno zachytit vlastní protetickou náhradu. Operovat lze u člověka, který je celkově zdráv ( netrpí nějakou celkovou chorobou ) a který si udržuje perfektní hygienu dutiny ústní. Každý, kdo přistupuje k implantaci si musí uvědomit, že o náhradu s implantátem si musí pečovat více, než u vlastních zubů. Vlastní operace se provádí v místním znecitlivění. Oproti klasické protetice, kde bylo nutno při pevné náhradě poměrně výrazně obrousit okolní zuby či při snímatelné náhradě vzdát se komfortu pevných zubů, přináší implantáty plnohodnotnou náhradu ztracených zubů s dojmem vlastního chrupu.

  • Moderním typem implantátů jsou implantáty válcové, které se podobají kořenům zubů. V naší praxi používáme nejčastěji špičkové švýcarské implantáty fy STRAUMANN, které zajišťují švýcarskou precisnost, celosvětový doživotní servis a navíc - díky speciálnímu povrchu SLActive - zkrácenou dobu oseointegrace (vhojení), po které je možno implantát zatížit. Navíc zde často odpadá druhá operační fáze. Tyto implantáty jsou vhodné k náhradě všech protetických defektů od jednotlivých zubů přes větší defekty až k celkovým náhradám. I když je pravda, že ne vždy se implantát vhojí - určité riziko neúspěchu existuje a nelze jej předem odhadnout - je riziko neúspěchu relativně velice nízké ( cca 2-3 %).

  • Na našem pracovišti se věnujeme implantologii již od roku 1992, máme tisíce implantologicky ošetřených pacientů a ročně zavádíme přes 200 implantátů, na které i zhotovujeme protetiku. Jsme autorizovaným implantologickým pracovištěm a máme licenci pro dentoalveolární chirurgii.

  • Při vaší návštěvě Vám zpracujeme implantologickou analýzu s rozpočtem.

bottom of page